تبلیغات

نیروی ویژه ضد اختشاش نوضا - تعدادی از دست اوردهای انقلاب اسلامی ساخت وزرات دفاع
عشقم ولایت مداری

تعدادی از دست اوردهای انقلاب اسلامی ساخت وزرات دفاع

سه شنبه 9 خرداد 1391 01:05 ب.ظ

نویسنده : افشین احسانی

سلاح خیبر

این سلاح که نخستین سلاح انفرادی ملی به شمار می آید ، علاوه بر سه وضعیت شلیک ضامن ، تک تیربار و رگبار ، از سیستم جدید سه تیر برخوردار است.

گرفته شده از سایت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح


عکس بیشتر در ادامه


1.سلاح خیبر

این سلاح که نخستین سلاح انفرادی ملی به شمار می آید ، علاوه بر سه وضعیت شلیک ضامن ، تک تیربار و رگبار ، از سیستم جدید سه تیر برخوردار است.2.سلاح ملی زعاف(کلت کمری)

کلت کمری 9 میلی متری زعاف با استفاده از فن آوری پیشرفته ،ویژه نیروهای نظامی و انتظامی طراحی و ساخته شده است. این سلاح سبک با عقب نشینی کوتاه کار می کند و مجهز به ماشه دو عمله ،قفل اطمینان خودکار سوزن ،اهرم مانع چخماق و اهرم بیرونی نگهدارنده کشوئی مسلح کننده می باشد. وزن سبک ،دقت زیاد ،حداقل زمان عملکرد و تغذیه خودکار سلاح از خشاب ،از دیگر ویژگی های اصلی کلت کمری زعاف به شمار می رود.


سلاح دراگانوف

این سلاح انفرادی با وزن کم و دقت زیاد برای عملیات کمین از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد.


3.تندر 9 میلی متری سبکتندر 9 میلی متری سبک ،نوعی مسلسل دستی است که می تواند 900 عدد تیر در هر دقیقه با حداقل برد 100 و حداکثر برد 1250 متر را شلیک نماید. سرعت اولیه شلیک توسط این مسلسل 375 متر بر ثانیه است.


4.

راکت انداز106 و 107 میلی متری


سلاح هایی مدرن با سیستم کنترل آتش قوی، که قابلیت استفاده در شناورهای تندرو و خودروهای تاکتیکی برای انهدام انواع استحکامات و موانع دشمن در آب و خشکی را دارا می باشد.


5/

پدافند هوایی 8 لول

سلاحی با 8 قبضه دوشکا در شرایط شلیک و نواخت تیر 400 تا 4800 تیر در دقیقه است


6.

سلاح زاویه زن


سلاحی کوچک و تپانچه ای با دوربین و صفحه نمایش است که از این طریق اهداف را در زاویه های مختلف شناسایی و مورد اصابت قرار می دهد


7

تانک ذوالفقار


تانک ذوالفقار نوع بهینه سازی شده تانک روسی تی-72 است که با تجهیز به سیستم مدرن کنترل آتش،ضمن افزایش قدرت و قابلیت آفندی و پدافندی تانک فوق ، توان مانور عملیاتی آن افزایش یافته است.گفتنی است،مهمات 125 میلیمتری تانک ذوالفقار در داخل کشور تولید می شود.


8.

نفر بر زرهی براق


این نفربر پشتیبانی زرهی یکی از انواع نفربرهای شنی ، آبی و خاکی با حفاظ زرهی مناسب و تحرک بسیار خوب است که با برخورداری از سیستم طراحی شده برای آن می توان از موانع و ناهمواری ها با سرعت بالاعبور کند.

9.

خودروهای تاکتیکی یک چهارم تن و سه چهارم تن

9.

موشک قادر

این موشک با برد200 کیلومتر و قابلیت آماده سازی و واکنش سریع می تواند اهداف دریایی از جمله ناوچه ها و ناوهای جنگی و اهداف ساحلی دشمن را منهدم می کند.


10/

مین کوب تفتاناین مین کوب قابلیت پاکسازی مین هایی تا وزن 10 کیلوگرو و عمق 30 سانتیمتر را دارد و در هر ساعت می تواند بین 3 تا 6 هزار متر مربع را پاکسازی کند.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد